Bez biletu przez Peru i Boliwię

4 kwietnia 2019 Wszystkie Możliwość komentowania Bez biletu przez Peru i Boliwię została wyłączona

3 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Podróże z GBP”. Jolanta Babiarczyk  – podróżniczka z Jasienicy  zaprezentowała zdjęcia i opowiedziała o swojej podróży przez Peru i Boliwię.

Pani Jola wraz ze swoimi towarzyszami spędziła miesiąc w Ameryce Południowej. Podczas wyprawy zwiedzili wiele ciekawych miejsc m. in. byli w Limie, Cuzco, Nazca, w Machu Picchu w peruwiańskich Andach. Podziwiali pustynię solną, kanion Colca, niestety nie udało się im dotrzeć do dżungli. W Boliwii m. in. zwiedzili La Paz, i Cochabambe.
Nasza podróżniczka w czasie spotkania wspomniała również o  polskich śladach, które pozostawili po sobie w Peru Pan Jacek Pałkiewicz – podróżnik i odkrywca, Ernest Malinowski – budowniczy kolei w Peru, oraz Ryszard Małachowski – architekt, jeden z głównych budowniczych Limy. W czasie swojej wyprawy delektowali się regionalnymi potrawami i napojami. Zachwycali się też pięknem otaczającej natury, o której jak podkreślała Pani Jola, ciężko opowiedzieć,  po prostu trzeba zobaczyć.

O Autorze