Z pasją … o Chinach

7 lipca 2016 Wszystkie Możliwość komentowania Z pasją … o Chinach została wyłączona

W naszej placówce 6 lipca 2016 r. odbyło się spotkanie z  cyklu „Podróże” z Gminną Biblioteką Publiczną w Jasienicy
Tym razem gościliśmy Grzegorza Doparta – fascynata języków obcych i podróży. Grzegorz od dwóch lat mieszka i pracuje w Chinach.

Uczy języka hiszpańskiego w Międzynarodowej Szkole Językowej po… angielsku. I jak podkreśla języki to nie jest jego talent, ale prawdziwa pasja, okupiona niekiedy ciężką pracą. Grzegorz jest też żywym dowodem na to, jak spełniają się młodzieńcze marzenia. W trakcie spotkania opowiedział historyjkę, jak kiedyś jadąc z kolegą autobusem zauważyli Chińczyka czytającego coś w swoim języku. Zafascynowany pismem postanowił sobie, że kiedyś zrozumie ten język. Jak się okazało, po kilku latach historia zatoczyła koło i znalazł się tam, gdzie prowadziły go marzenia – w Chinach. Najpierw była to dwutygodniowa wycieczka a za kilka lat praca i codzienne życie w Pekinie razem z żoną i półtoraroczną córeczką. Po takim spotkaniu jak wczorajsze wychodzi się z przekonaniem, że cały świat stoi dla człowieka otworem, że nie ma barier, których się nie da pokonać jeśli tylko – tak jak nasz Gość – posiada się pasje, samozaparcie i ciekawość świata.