Z biblioteką o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych

5 kwietnia 2018 Wszystkie Możliwość komentowania Z biblioteką o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych została wyłączona

Okres przedświąteczny zachęca do powrotów ku tradycjom kultywowanym przez naszych przodków, dlatego w naszych filiach w marcu odbyło się szereg spotkań dla dzieci i młodzieży poświęconych tradycjom wielkanocnym.

Rudzickie filie GBP i GOK przygotowały dla dzieci warsztaty wielkanocne w ramach cyklu „Poczytanki-rysowanki”, podczas których dzieci wysłuchały bajki związane z tradycjami świątecznymi, a następnie mogły wykonać wielkanocne ozdoby.

W Bierach dzieci poznawały historię tzw. „lanego poniedziałku” i zwyczaju malowania jaj na stół wielkanocny.

Artystycznie było również w filii w Mazańcowicach. Najpierw odbyły się warsztaty, podczas których dzieci robiły kartki świąteczne. Tydzień później dzieci wzięły udział w pogadance na temat tradycji tworzenia palm śląskich i rozwijały swoje zdolności florystyczne wykonując własnoręcznie palmy wielkanocne.