Plakat wykonany przez dzieci z okazji Tygodnia Bibliotek

XII Tydzień Bibliotek – relacja

9 czerwca 2015 Wszystkie Możliwość komentowania XII Tydzień Bibliotek – relacja została wyłączona

W dniach od 8-15 maja w całej Polsce trwał XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem „Wybieram Bibliotekę”. W ramach tego Tygodnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jasienicy oraz jej filiach odbywały się serie spotkań dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Dzieci z Mazańcowic, Rudzicy i Jasienicy spotkały się z panem Tomaszem Szwedem, autorem serii książek pt. „Klinika małych zwierząt w Leśnej Górce”. W czasie spotkania pan Tomasz odczytał fragmenty przygód bohaterów z Leśnej Górki. Chętnie rozmawiał z dziećmi i przekazywał im ważne i cenne informacje o otaczającej nas przyrodzie. Nie zbrakło też wspólnego śpiewania i licznych zabaw przygotowanych przez autora.

Dla młodzieży szkoły podstawowej odbył się konkurs na temat znajomości obiektów architektonicznych w Gminie Jasienica.

Gościliśmy również aktorów z Teatru Kalejdoskop z Rybnika ze spektaklem pt. „Magiczny sklepik”. Spektakl ten opowiada o zapomnianym sklepiku czarownicy, do którego nikt nie zagląda bo nikt nie czyta starych bajek. Dzieci wolą oglądać kreskówki i spędzać czas przed komputerem. Jest jednak mała ciekawa dziewczynka, która codziennie przystaje przy wystawie sklepiku. Pewnego dnia jednak decyduje się wejść do środka i w konsekwencji  wyrusza w poszukiwanie starej Księgi Baśni. W czasie tych poszukiwań spotyka wiele ciekawych postaci i uczy się, że wiara czyni cuda, a dobroć, mądrość, współczucie to bardzo ważne wartości w życiu człowieka.

Najmłodsi gromadzili się w GBP głównie na czytaniu książek. Podczas zajęć dzieci wykonały plakaty o tematyce związanej z hasłem tegorocznego Tygodnia Bibliotek.

O Autorze