Wypożycz książkę bez wychodzenia z domu!

21 sierpnia 2019 Zapowiedzi Możliwość komentowania Wypożycz książkę bez wychodzenia z domu! została wyłączona

GBP w Jasienicy w sierpniu przystąpiła w do konsorcjum Śląskie Biblioteki Publiczne
i uzyskała dostęp platformy IBUK LIBRA, na której znajdują się
 publikacje książkowe w wersji elektronicznej tzw. e-książki.

Dzięki temu można wypożyczyć książkę bez wychodzenia z domu.

Drodzy UCZNIOWIE, STUDENCI oraz CZYTELNICY Gminnej Biblioteki Publicznej w Jasienicy i  jej filii w Mazańcowicach, Międzyrzeczu i Rudzicy.  Serdecznie zapraszamy Was  do korzystania z nowej bezpłatnej usługi  tzw. Wirtualnej Czytelni.

Już dziś, możesz uzyskać bezpłatny dostęp do wykupionego pakietu 2092 tytułów.  Pakiet zawiera zarówno książki naukowe z zakresu  prawa, medycyny, nauk społecznych, nauk ekonomicznych, humanistycznych, technicznych, publikacje dla dzieci i młodzieży, oraz sporo literatury faktu, literatury pięknej i kobiecej. Jednym słowem dla każdego coś dobrego.

Nowa usługa to przyjemność czytania przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, na komputerze, laptopie, tablecie, czy smartfonie. Możemy z niej korzystać w domu, w pracy czy bibliotece – wszędzie tam, gdzie jest dostęp do Internetu.

Wirtualna Czytelnia daje możliwość szybkiego podglądu pełnych tekstów, stworzenia własnej półki z książkami. Umożliwia dodawanie zakładek, robienie własnych notatek bezpośrednio w książce, wyszukiwanie słowa i frazy, tagowanie ważnych fragmentów oraz zaznaczanie kolorami, sprawdzanie znaczenia wyrazów w słownikach i encyklopediach PWN.

Aby uzyskać dostęp do Wirtualnej Czytelni i korzystać z e-książek wystarczy zgłosić się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Jasienicy w godzinach jej otwarcia. Tutaj możesz odebrać swój indywidualny kod PIN, następnie zarejestrować się na www.libra.ibuk.pl, wprowadzić otrzymany kod PIN i cieszyć się nieograniczonym dostępem do wybranych publikacji  przez najbliższy rok.

Jeżeli nie jesteś jeszcze Czytelnikiem naszych Bibliotek zapraszamy do zapisania się
i aktywnego korzystania z nowej usługi.

Wejdź na: www.libra.ibuk.pl i czytaj całą dobę z każdego urządzenia i w każdym miejscu.

Filmiki  instruktażowe:

Uruchamianie usługi – Wirtualna Czytelnia

1. Uruchamiamy stronę: http://libra.ibuk.pl/
    2. Z prawej strony w górnym rogu wybieramy opcję zarejestruj się/zaloguj się.
      Klikamy zarejestruj się i wypełniamy okienko z danymi. Logujemy się za pomocą e-maila i hasła, albo przez fb lub google.
    3. Po zarejestrowaniu i aktywowaniu konta należy się zalogować i wprowadzić kod PIN. Tym celu w lewym górnym rogu, tuż przy znaczku platformy klikamy w napis: BRAK BIBLIOTEK.
    4. Po kliknięciu  wyskoczy komunikat: Nie jesteś zapisany/podłączony do żadnej biblioteki, pod spodem DODAJ BIBLIOTEKĘ. Klikamy DODAJ BIBLIOTEKĘ. Wyskakuje nam okienko, do którego wpisujemy PIN, czyli ten specjalny kod pobrany w Bibliotece.
    5. Następnie przeglądamy katalog, dodajemy do wirtualnej półki i czytamy.
      Katalog wstępnie mamy podzielony na publikacje, do których mamy dostęp (podstawowe, bezpłatne), oraz wszystkie, wliczając w to płatną beletrystykę i nowości.