Narodowe Czytanie w Jasienicy

11 września 2019

Po raz drugi Gminna Biblioteka Publiczna w Jasienicy włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowe Czytanie i znalazła się w gronie trzech tysięcy organizatorów tej wyjątkowej czytelniczej imprezy.

Tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbyła się  w poniedziałek 9 września. Ten niezwykły wieczór zgromadził w czytelni GBP wielu wyjątkowych gości

Biblioteki w okresie wakacji

21 czerwca 2019

Informujemy, że w okresie wakacji

Gminna Biblioteka Publiczna w Jasienicy będzie czynna bez zmian tj. od poniedziałku do piątku w godzinach od  8:00 do 18:00

W następujących okresach nieczynne będą filie GBP:

w Mazańcowicach od 22.07.2019 r. do 16.08.2019 r.

w Międzyrzeczu 01-05.07.2019 r. oraz  12-16.08.2019 r.

w Rudzicy 09-30.08. 2019 r.

Punkt Biblioteczny w Bierach będzie zamknięty do odwołania z powodu prowadzonych prac remontowych w GOK w Bierach.

Za utrudnienia przepraszamy.

Tak to downi bywało… czyli spotkanie z gwarą Śląska Cieszyńskiego

6 czerwca 2019

5 czerwca odbyło się spotkanie  z cyklu „Ni ma tego świata i już go nie bydzie…”

Pan Józef Niesyt – regionalny gawędziarz oraz laureaci międzyszkolnego konkursu gwarowego przenieśli nas nas w świat naszych dziadków i pradziadków, a wszystko za sprawą gwary Śląska Cieszyńskiego, pieśni i opowiedzianych historii, które przypomniały nam  jak to wszystko downi  u nas bywało.