Spotkanie dzieci z pisarką

21 listopada 2018
18 października gościem GBP w Jasienicy była pani Anna Czerwińska-Rydel – autorka wielu poczytnych książek dla dzieci. Pani Anna przybyła do nas w towarzystwie Nutki – jamniczki, czym skradła serca dzieciaków od pierwszej chwili spotkania.
Blisko poezji czyli spotkanie z Juliuszem Wątrobą

30 października 2018

W dniu 7 listopada o godz. 18:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jasienicy spotkali się sympatycy i  odbyło się spotkanie z  Panem Juliuszem Wątrobą, który zaprosił nas w sentymentalną podroż po swojej twórczości.

Jacek Kachel o trudnych wyborach naszych przodków i drogach do niepodległości

17 października 2018

Wehikułem czasu odbyliśmy również podróż po drogach pięknej i trudnej historii naszego regionu.
W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości 10 października w GBP w Jasienicy odbył się wykład pana Jacka Kachla – historyka i dziennikarza, który opowiadał o drodze do niepodległości mieszkańców naszego powiatu.Tę historię Pan Jacek zaprezentował nam na przykładzie swojego dziadka Sebastiana Kachla urodzonego w 1891 roku.

Droga do niepodległości mieszkańców powiatu bielskiego

11 października 2018

Bardzo serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy pt. „Droga do niepodległości mieszkańców powiatu bielskiego”

Wystawa prezentowana będzie w GBP w Jasienicy do dnia 22.10.2018 r. w godz. od 8:00-18:00.

Strona 1 z 2612345...1020...Ostatnia »