Droga do niepodległości mieszkańców powiatu bielskiego

11 października 2018

Bardzo serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy pt. „Droga do niepodległości mieszkańców powiatu bielskiego”

Wystawa prezentowana będzie w GBP w Jasienicy do dnia 22.10.2018 r. w godz. od 8:00-18:00

Podróże to Jego pasja życia ….

8 października 2018

Wspaniałe spotkanie z Panem Arturem Beniowskim o Peru rozbudziło nasze apetyty na opowieści o egzotycznych
i ekstremalnych przygodach. Ten głód mógł zaspokoić jedynie człowiek legenda, wielki podróżnik, odkrywca i twórca survivalu w Europie – Pan Jacek PałkiewiczCzłonek Królewskiego Towarzystwa Geograficznego w Londynie i odkrywca źródła Amazonki odwiedził naszą bibliotekę 5 października. Spotkanie z Nim było nie lada gratką dla fanów książek podróżniczych i survivalowych.

Zainspiruj się … warsztaty decoupage

1 października 2018

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Zainspiruj się ….  tym razem  19.10 o godz. 15:30 w GBP w Jasienicy odbędą się warsztaty decoupage.
Ilość miejsc ograniczona. Zapisy i informacje pod nr tel 33/8153-467

O wyprawie życia słów kilka

28 września 2018

26 września w podróż do Peru „zabrał nas” Pan Artur Beniowski – Wójt Gminy Bestwina. Jak sam mówił, była to jego wyprawa życia, o której marzył od dziecka. A że marzenia są po to, by je spełniać Pan Artur wraz z innymi trzema towarzyszami wyruszył w podróż 4 stycznia 2018 r.– i jak zaznaczył – data wylotu i data powrotu zaplanowana na 26 stycznia – to były jedyne dwa pewniki w całym tym przedsięwzięciu. Był to prawdziwy survival, przygoda organizowana bez biura podróży, z kilkoma celami do zrealizowania, gdzie przez cały czas jej trwania uczestnicy byli zdani w zasadzie tylko na siebie, na spotkanych  ludzi i panujące tam warunki, które nie należały do najprzyjemniejszych.

Strona 1 z 2512345...1020...Ostatnia »