W krainie bajek ze Skrzatem Jagódką

7 listopada 2017 Wszystkie Możliwość komentowania W krainie bajek ze Skrzatem Jagódką została wyłączona

W dniu 7 listopada uczniowie klas 1-3 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grodźcu odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Jasienicy. Dzieci wzięły udział w lekcji bibliotecznej pt. „W krainie bajek ze Skrzatem Jagódką”.


W trakcie spotkania uczniowie wysłuchali historii Skrzata Jagódki, który założył leśną bibliotekę i wraz z przyjaciółmi wypożyczał książki mieszkańcom lasu.
Jak zostać czytelnikiem biblioteki? Co zrobić aby wypożyczyć książkę? I co musi mieć książka aby móc ją wypożyczyć? Na te i inne pytania dzieci poszukiwały odpowiedzi wraz z bibliotekarzami Anną Kurpik i Magdaleną Waliczek.
Następnie młodzi uczestnicy spotkania zostali zaproszeni do zabawy, w trakcie której wcielili się rolę małych bibliotekarzy. Ich pierwszym zadaniem był wybór książki godnej polecenia rówieśnikom i odszukanie jej na regałach z książkami w jasienickiej bibliotece.
Zagaduj- zgadula, kalambury, worek z niespodzianką to zabawy, które odbyły się podczas lekcji bibliotecznej. Dzieci musiały wykazać się znajomością bajek, opowiadań i ich tytułów. Drużyna, której udało się uzbierać największą ilość punktów uzyskała tytuł „Najlepszego Pomocnika Skrzata Jagódki i Pani Sowy”.

O Autorze