„Uskrzydlić książkę” podsumowanie konkursu

19 czerwca 2018 Wszystkie, Zapowiedzi Możliwość komentowania „Uskrzydlić książkę” podsumowanie konkursu została wyłączona

19 czerwca w GBP w Jasienicy odbyło się podsumowanie II edycji konkursu na plakat pt.: „Uskrzydlić Książkę”.

Do konkursu zostało zgłoszonych ponad 40 prac dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych z Jasienicy, Rudzicy, Iłownicy, Wieszcząt i Grodźca. Prace oceniano w dwóch kategoriach wiekowych: klasy III-IV oraz V-VII. Komisja konkursowa brała pod uwagę: poprawność formy plakatu, hasło reklamowe, poprawność językową treści słownych, oryginalność i estetykę. Prace młodzieży były bardzo twórcze i pomysłowe, wyróżniały się mądrym przesłaniem oraz trafnym podejściem do tematu.

W kategorii klas III-IV nagrody zdobyli:

1 miejsce MIŁOSZ BEDNAREK z ZSP w IŁOWNICY,

2 miejsce MARTYNA PORĘBSKA z ZSP w JASIENICY,

3 miejsce MAKSYMILIAN KULASIK z ZSP w IŁOWNICY.

W kategorii klas V-VII:

1 miejsce KAROLINA TOMALIK z ZSP w Rudzicy,

2 miejsce MARTYNA TYMON z ZSP w Iłownicy,

3 miejsce DANIEL KUKLA z ZSP w Grodźcu.

Komisja postanowiła również wyróżnić prace ADRIANY GLOMBITZY z ZSP w Wieszczętach, EMILII PILORZ z ZSP w Rudzicy, WERONIKI NAWIEŚNIAK z ZSP w Rudzicy oraz ZUZANNY ZAMARSKIEJ z ZSP w Grodźcu.

Nagrodzone i wyróżnione osoby otrzymały dyplomy, nagrody książkowe oraz zaproszenia na specjalną – wrześniową edycję Nocy Andersena w GBP w Jasienicy. Serdecznie gratulujemy zdolnej młodzieży i zachęcamy do udziału w kolejnej odsłonie Konkursu „Uskrzydlić Książkę” w przyszłym roku.  Prace laureatów można zobaczyć na wystawie w GBP w Jasienicy.

O Autorze