Tydzień Bibliotek za nami

15 maja 2019 Wszystkie Możliwość komentowania Tydzień Bibliotek za nami została wyłączona

Co roku, w dniach od 8 do 15 maja, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, ogólnopolską akcję pod nazwą:Tydzień Bibliotek.

To swoiste biblioteczne święto ma na celu promocję czytelnictwa i bibliotek oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.W tym roku Ogólnopolski Tydzień Bibliotek przebiegał pod hasłem #biblioteka. Jak uzasadniają organizatorzy i twórcy tegorocznego hasła: „Za tym hasłem kryją się ludzie, zbiory, spotkania, wydarzenia, imprezy, konkursy. Marka biblioteka jest utrwalona w świadomości społecznej, ale nieustannie poszukuje nowych użytkowników i przyciąga ich innowacyjnymi usługami.”

Nasza Biblioteka włączyła się w tą ogólnopolską akcje promującą Biblioteki poprzez organizację spotkania autorskiego dla dorosłych z Tanyą Valko, dzieci wzięły udział w wesołym przedstawieniu pt. „Opowieści z teczki profesora Książeczki”. oraz w warsztatach czytelniczo-artystyczne pt. „Z książeczką i niteczką”. W ramach obchodu Tygodnia Bibliotek odbyło się również warsztaty decoupage dla dorosłych czytelników, uroczyste spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki oraz szkolenie dla pracowników GBP w Jasienicy.

O Autorze