Tanya Valko w GBP w Jasienicy

30 kwietnia 2019 Zapowiedzi Możliwość komentowania Tanya Valko w GBP w Jasienicy została wyłączona

W dniu 8 maja w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek  Gminna Biblioteka Publiczna w Jasienicy gościła pisarkę Tanyę Valko

Tanya Valko jest arabskiej i azjatyckiej sagi.

W 2010 r. ukazał się jej debiut powieściowy Arabska żona, która stała się bestsellerem oraz początkiem arabskiej sagi. Arabska córka (2011), Arabska krew (2012), Arabska księżniczka (2013), Arabska krucjata (2016). W maju 2017 na półki księgarni trafił Arabski mążzaś w 2018 Arabski syn.  Niedawno ukazała się najnowsza powieść pisarki pt. „Arabski raj”.

Po sukcesie arabskiej sagi Tanya Valko wyjechała do Azji i tam rozpoczęła następny cykl powieściowy pod zbiorczym tytułem azjatycka saga, składający się z 2 powieści. Pierwszy tom nosi tytuł Okruchy raju (2014), a drugi Miłość na Bali (2015).

Pisarka w swoich powieściach ukazuje nam arabski świat oraz porusza problem fundamentalizmu islamskiego i terroryzmu, który wywodzi się z Bliskiego Wschodu, a obecnie emanuje na cały świat. Akcja powieści toczy się w Syrii, Arabii Saudyjskiej, Katarze, Emiratach Arabskich, Libanie i Jordanii. Przedstawia świat niesamowitego bogactwa i władzy, ale też nędzy i rozpaczy. Życie na salonach i w obozie dla uchodźców, w nowoczesnych stolicach wielkich mocarstw i w Rakce, stolicy kalifatu.

Zapraszamy do lektury powieści Tany Valko.