Zapraszamy na spotkanie z Elwirą Watała autorką książki pt. Kobiety wokół Stalina

28 października 2015 Zapowiedzi Możliwość komentowania Zapraszamy na spotkanie z Elwirą Watała autorką książki pt. Kobiety wokół Stalina została wyłączona

Bardzo serdecznie zapraszamy na spotkanie pt. „Krwawy dyktator czy zagubiony, nieszczęśliwy człowiek?”, które poprowadzi Elwira Watała – autorka kilkunastu publikacji o mało znanych kartach historii, m. in. książki pt. „Kobiety wokół Stalina”.

Elwira Watała urodziła się w Rosji; ukończyła Politechnikę w Charkowie i Uniwersytet Warszawski, doktoryzowała się z zakresu filologii rosyjskiej w Uniwersytecie Śląskim, a habilitowała w Uniwersytecie Moskiewskim. Od lat mieszka i pracuje w Gliwicach.

Wraz z Wiktorem Woroszylskim opracowała monografię „Życie Sergiusza Jesienina”. Jest autorką opublikowanych po rosyjsku książek: „Grigorij Rasputin bez mitów i legend”, „Miłosne igraszki rosyjskich caryc”, „Wielcy rogacze”, „Wielkie kochanki”. W języku polskim wydała: „Miłosne igraszki rosyjskich caryc”, „Cuchnący Wersal”, „Wielcy zboczeńcy”, „Carskie Polki”, „Wielkie nimfomanki”, „Odcięte głowy władców”, „Seks w królewskich alkowach”, „Mój chory de Sade”, „Sodomici”, „Córka Stalina”, „Kobiety wokół Stalina”.
Dzięki nietypowej narracji, w której autorka łączy gawędę z akademickim stylem, jej książki wzbudzają różnorodne reakcje i nikogo nie pozostawiają obojętnymi.

O Autorze