Przez Indie… Kerala i Goa, pola herbaciane i rajskie plaże

25 stycznia 2018 Wszystkie, Zapowiedzi Możliwość komentowania Przez Indie… Kerala i Goa, pola herbaciane i rajskie plaże została wyłączona

W wypełnionej po brzegi czytelni biblioteki w Jasienicy odbyło się  24 stycznia 2018 r.  spotkanie z cyklu „Podróże z GBP”. Swoimi wrażeniami z podróży po Indiach podzieliła się z nami podróżniczka Jolanta Babiarczyk.

Pani Jolanta i pięć jej koleżanek na przełomie listopada i grudnia spędziły kilka tygodni na południu Indii, kraju pachnącego przyprawami i kadzidełkami. Panie przemieszczały się różnymi środkami transportu: samolotem, pociągami, taksówkami, autobusami i tuptupami. Zobaczyły życie mieszkańców miast i wsi, były nad morzem i w górach, pływały stateczkami. Ludność dzieląca się na kasty w większości żyje bardzo biednie, ale mimo tego, zarówno dzieci jak i dorośli są bardzo pogodni i życzliwie nastawieni do turystów. Panie z humorem wspominały wizyty w domu masażysty, miały okazję obserwować sztuki walki i obejrzały przedstawienie teatralne. Miały również okazję wziąć udział w trekkingach po polach herbacianych i Parku Narodowym. Dużym przeżyciem była też przejażdżka na słoniach. Podróżniczki zwiedzały również miejsca kultu religijnego w tym świątynię Minakszi w Maduraju o powierzchni 6 hektarów z 999 kolumnami, w której można było się zgubić. Sporo miejsca p. Jola poświęciła kuchni indyjskiej stwierdzając, że jedzenie jest tam tanie i bardzo dobre, obojętnie, czy podane w restauracji czy na ulicznym stoisku. Panie brały również udział w szkole gotowania. W Indiach je się prawą ręką, gdyż według hinduskich wierzeń lewa jest nieczysta. Oprócz ciekawych zdjęć i opowiadań  o tym egzotycznym kraju spotkanie urozmaiciła degustacja indyjskiej herbaty oraz ciasteczek według indyjskiego przepisu.
Wszystkim słuchaczom serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie i zapraszamy do korzystania z naszej oferty spotkań autorskich, edukacyjnych i warsztatowych.