Podróżnik i odkrywca źródła Amazonki w Bibliotece

18 września 2018 Zapowiedzi Możliwość komentowania Podróżnik i odkrywca źródła Amazonki w Bibliotece została wyłączona

Bardzo serdecznie zapraszamy 05.10. 2018 r. o godz. 18:00 na spotkanie z JACKIEM PAŁKIEWICZEM. Podróżnikiem, dziennikarzem, eksploratorem, odkrywcą źródła Amazonki, który od 40 lat przemierza peryferie świata.

Pan Jacek jest twórcą survivalu w Europie.

W 1975 r. pokonał w łodzi ratunkowej Atlantyk w roli dobrowolnego rozbitka.

Dwa lata pływał jako oficer na statkach „tanich bander”, pracował w afrykańskich kopalniach złota i diamentów.

Od połowy lat 70. kierował wieloma ambitnymi wyprawami w poszukiwaniu osobliwości ginących cywilizacji, niezwykłych zjawisk i ludzi. Przecierał szlaki na Borneo i Nowej Gwinei. Jest weteranem Sahary, poznał najdalsze kresy Syberii.

W 1994 r. dotarł w Górnym Orinoko do Janomami nie utrzymujących kontaktu z zachodnią cywilizacją.

W 1996 r. naukowa ekspedycja Pałkiewicza, pod patronatem Pierwszego Wiceprezydenta Republiki Peru, Ricardo Marquez Floresa, ustaliła źródło Amazonki, rozwiewając tym samym kontrowersje, co do miejsca narodzin największej rzeki świata.

W latach 2003-2004, na zlecenie polskiego rządu Jacek Pałkiewicz uczestniczył na Bliskim Wschodzie w delikatnych misjach, związanych z zapewnieniem  bezpieczeństwa w tym rejonie świata.

Autor ponad 40 książek  i wznowień, w 1998 r. otrzymał  główną nagrodę „Bursztynowy Motyl” za najlepszą książkę  podróżniczą roku.