Odwiedziny Florki

16 listopada 2018 Wszystkie Możliwość komentowania Odwiedziny Florki została wyłączona

15 listopada bibliotekę w Jasienicy odwiedziła Pani Roksana Jędrzejewska-Wróbel, autorka wielu poczytnych książek dla dzieci m. in. słynnego cyklu opowiadań o przygodach sympatycznej ryjówki FLORKI, na podstawie których powstał animowany serial dla dzieci pt. „Pamiętnik Florki”.
Na spotkanie autorskie z Panią Roksaną przybyli uczniowie klas 1-3 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grodźcu wraz ze swoimi nauczycielami.Dzieci wysłuchały fragmentu ”o trzech obrotnych świnkach” z książki pt. „Siedmiu wspaniałych”. Na kanwie tego opowiadania Pani Roksana zaprosiła dzieci do podróży w głąb siebie – prowadząc ciekawą i dającą do myślenia rozmowę o tym, co to znaczy być bogatym. Młodzież, czynnie angażując się w zajęcia, dowiedziała się również jak wygląda proces powstawania książki.
Dziękujemy Pani Roksanie za to inspirujące spotkanie i podzielenie się swoim pisarskim warsztatem… a wszystkie dzieci (również te duże) zapraszamy do sięgnięcia po książki. Florka czy tytuły takie jak: „Siedmiu wspaniałych i sześć innych, nie całkiem nieznanych historii”, „Królewna”, „Praktyczny Pan”, „Dobranocki na Gwiazdkę” czekają na bibliotecznych regałach. Serdecznie zapraszamy!

O Autorze