19 kwietnia 2018 Wszystkie Możliwość komentowania „Od niewoli do wolności. Polska to mój dom!” czyli niezwykła Noc Andersena w Bibliotece została wyłączona

Najlepsi młodzi czytelnicy z 13/14 kwietnia 2018 r. wzięli udział w niezwykłej Nocy Andersena.  Tegoroczna edycja wiązała się z obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Grupowe poszukiwanie skarbu przy pomocy mapy, poszło uczestnikom Nocy równie doskonale, jak odpowiadanie na zagadki związane z historią Polski. Jesteśmy pod wrażeniem wiedzy jaką posiadają, bo pytania wcale proste nie były!
Po aktywnej pierwszej części, dziewczyny zamieniły się w polskie damy z własnoręcznie wykonaną biżuterią oraz nakryciami głowy.
Chłopcy z kolei stali się rycerzami, którzy po turnieju rycerskim wyruszyli z przygotowanymi przez siebie mieczami i tarczami na polowanie.
Patriotyczną noc zwieńczyliśmy tanecznym krokiem – nauką poloneza i ucztą przy pięknie nakrytym stole.
Po takim wieczorze wszyscy chętnie wysłuchali opowieści na dobranoc.

Nie pozostaje nam nic innego jak tylko zachęcać dzieci i młodzież do częstszego odwiedzania biblioteki!

Może to właśnie Ty będziesz uczestniczyć w kolejnej edycji Nocy Andersena?