NOC BIBLIOTEK 2019 za nami

7 października 2019 Wszystkie, Zapowiedzi Możliwość komentowania NOC BIBLIOTEK 2019 za nami została wyłączona

 4 PAŹDZIERNIKA w GBP w Jasienicy odbyła się NOC BIBLIOTEK.

 Ta wyjątkowa noc rozpoczęła się w jasienickiej Bibliotece 4.10 popołudniu i trwała do godzin porannych następnego dnia.

W piątkowe popołudnie w GBP zrobiło się bardzo gwarnie, bo w progi naszej biblioteki zawitały dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym oraz dorośli Czytelnicy i sympatycy naszej Biblioteki. Dzieci wzięły udział w zajęciach pt. „Mamo, tato… Biblioteka czeka”, podczas których wysłuchały opowiadania o Muminkach, a następnie z niewielką pomocą rodziców wykonały piękne muminkowe zakładki oraz obrazy.

Wczesnym wieczorem, o godz. 17:45 rozpoczęły się warsztaty z cyklu „Z książeczką i niteczką” w czasie których dzieci szyły muminkowe maskotki.

W tym samym czasie dorośli czytelnicy, podróżnicy i sympatycy egzotycznych wypraw przenieśli się na azjatycki kontynent do Wietnamu wraz z państwem Dagmarą i Grzegorzem Pastwami. Nasi goście opowiedzieli o swojej 14 dniowej podróży po Wietnamie. Wraz z Nimi, dzięki fotograficznej prezentacji, odwiedziliśmy skuterem najpiękniejsze jaskinie świata w dżungli Phong Nha Ke-Bang,  zatokę Ha Long, miasteczko Hoi An wpisane na listę UNESCO. Zobaczyliśmy też Hanoi i zabytki My Son. Oprócz zabytków mogliśmy również zobaczyć na zdjęciach niezapomniany klimat wietnamskiego targu. Pan Grzegorz podkreślał, że  „Wietnam to kraj, gdzie każdy podróżnik znajdzie coś ciekawego dla siebie. Spotka się z ciekawymi ludźmi i zasmakuje w wyjątkowej kuchni.”

Po zakończeniu spotkania jeszcze długo w Bibliotece, przy kawie i ciastku, trwały echa rozmów o podróżach, a pięcioosobowa ekipa (w większości z terenów naszej Gminy) omawiała szczegóły swojej wyprawy do Wietnamu, którą rozpoczną 4 listopada tego roku.

W Noc Bibliotek wypożyczalnia GBP w Jasienicy była otwarta do godziny 21:00. Mieszkańcy naszej Gminy chętnie korzystali z tej okazji wypożyczając książki i włączając się w akcję „Książka na start” polegającą na zapisaniu dziecka w wieku od 3 do 6 roku życia i odebraniu książki na dobry czytelniczy start. Akcja Potrwa w naszych Bibliotekach do grudnia 2019 roku.

O godzinie 20:15 do naszej Biblioteki z walizkami i dobrym humorem przybyli młodzi czytelnicy,  którzy zapragnęli zakosztować przygody i spędzić w murach naszej Biblioteki całą noc.  Czekały na nich liczne atrakcje, warsztaty szycia i poczęstunek. Młodzież wcielała się w role detektywów, którzy mieli za zadanie odnaleźć zaginioną książkę i zidentyfikować sprawców jej zniknięcia. Biblioteczne nocne harce trwały do późna i zakończyły się tuż przed północą, a przed spaniem jeszcze czytaliśmy szczęśliwie odnalezioną książkę.

O Autorze