Już za nami! Pierwsze wspólne czytanie w Jasienicy.

13 września 2018 Wszystkie Możliwość komentowania Już za nami! Pierwsze wspólne czytanie w Jasienicy. została wyłączona

W tym roku 8 września w wielu zakątkach naszego kraju, w środkach masowego przekazu, w bibliotekach i w parkach  Polacy wspólnie czytali powieść Stefana Żeromskiego pt. „Przedwiośnie”

Wspólne czytanie „Przedwiośnia” w Jasienicy  odbyło się 12 września w czytelni GBP
w Jasienicy i spotkało się z serdecznym przyjęciem.

Wydarzenie rozpoczęło się od przywitania gości przez Panią Dyrektor  Magdalenę Waliczek , która następnie w  skrócie przybliżyła akcję „Narodowego Czytania”  i przedstawiła  bohaterkę  wieczoru powieść „Przedwiośnie”.  Następnie uczestnicy spotkania wysłuchali  fragmentu „Przedwiośnia” w  wykonaniu Pary Prezydenckiej, po czym głos  został oddany  lektorom.  W czytanie powieści zaangażowanych było 6 osób byli to: lokalny twórca Pan Juliusz Wątroba, przedstawiciele nauczycieli Pani Dagmara Ewertowska i Jolanta Szczugiel, uczniowie ZSP w Jasienicy Aleksandra i Magdalena oraz proboszcz jasienickiej parafii ks. dr Leszek Łysień.

Mamy nadzieję, że wspólne czytanie wybranych fragmentów  powieści Stefana Żeromskiego zachęciło słuchaczy, żeby jeszcze raz albo po raz pierwszy sięgnąć po „Przedwiośnie”, poznać losy Państwa Baryków  i z nimi docenić swoją Ojczyznę, a może i postawić sobie  pytanie jaka ona ma być dziś.

O Autorze