Myślenie na tropach Boga czyli wieczór filozoficzny w GBP

26 maja 2017 Wszystkie Możliwość komentowania Myślenie na tropach Boga czyli wieczór filozoficzny w GBP została wyłączona

25 maja 2017 roku w GBP w Jasienicy odbyło się spotkanie pt. „Myślenie na tropach Boga”.

Gościem spotkania był ks. Leszek Łysień – doktor filozofii, autor wielu książek, ceniony przez studentów wykładowca metafizyki i filozofii Boga, autor kilkudziesięciu artykułów naukowych i popularnonaukowych, tłumacz dzieł m. in. Balthasara i proboszcz jasienickiej parafii.

Wieczór filozoficzny w GBP z Księdzem Leszkiem, był swego rodzaju Przygodą, podczas której nasze rozumowanie zostało skonfrontowane z Myślą Tego, który jest Inny niż nasze wyobrażenia o Nim… bo myślenie nie jest rozumowaniem ani kalkulowaniem, ale stanem niepokoju, nieustannego poruszenia a nawet kwestionowania czy wątpliwości. Ksiądz doktor zabrał nas w podróż tymi drogami myślenia w poszukiwaniu Boga i zachęcał do odkrywania w swoim życiu Jego szyfrów.

Księże Leszku, serdecznie dziękujemy za to pouczające, bardzo głębokie i poruszające spotkanie oraz podjęty wysiłek kształtowania naszego spojrzenia na wiarę i rzeczywistość.

Odważnych 😉 zapraszamy do lektury książki księdza Leszka Łysienia pt. „Przygody myślenia religijnego”, która stanowiła punkt wyjścia naszego spotkania i jest dostępna w naszej bibliotece.

 

O Autorze