Konkurs na najlepszą Bibliotekę powiatu bielskiego rozstrzygnięty

10 maja 2019 Zapowiedzi Możliwość komentowania Konkurs na najlepszą Bibliotekę powiatu bielskiego rozstrzygnięty została wyłączona

Tegoroczny Tydzień Bibliotek jest dla nas  niezwykle radosny, ponieważ 10 maja 2019 r. odbyło się podsumowanie XIX edycji konkursu na najlepszą bibliotekę w powiecie bielskim,  a Gminna Biblioteka Publiczna
w Jasienicy  po raz drugi z rzędu zajęła I miejsce.

Starosta Bielski wraz z Zarządem Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Bielsku-Białej oraz Książnicą Beskidzką przyznali naszej Bibliotece tytuł Biblioteki Roku 2018/2019 za wielokierunkową działalność placówki, wzorową współpracę z lokalnym środowiskiem – tworzenie kulturowej przestrzeni publicznej dla mieszkańców oraz wysokie wskaźniki czytelnicze.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury „Promyk” w Bystrej i została zorganizowana przy współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Wilkowicach.

Bardzo cieszymy się, że modernizacja lokalu GBP w Jasienicy, szeroka oferta czytelniczo –kulturalna oraz wzrost czytelnictwa  w Gminie Jasienica  zostały zauważone i docenione przez Komisję Konkursową.  Działalność naszej Biblioteki doceniana jest na co dzień,  przede wszystkim przez naszych Czytelników, którzy chętnie  i licznie odwiedzają nasze placówki, wypożyczają książki i uczestniczą w rożnego rodzaju spotkaniach i warsztatach.  Cieszy nas pozytywny odbiór  naszej biblioteki w środowisku lokalnym i mamy nadzieję, że  w bieżącym  roku również  odnotujemy  wzrost liczby Czytelników, odwiedzin i wypożyczeń.  Nie chcemy spocząć na laurach, chcemy nadal rozwijać się i obiecujemy,  że na półkach bibliotecznych nie zbraknie nowości wydawniczych, a w pomieszczeniach naszej biblioteki będą realizowane kolejne przedsięwzięcia promujące czytelnictwo i książkę w lokalnym środowisku. Już we wrześniu GBP w Jasienicy będzie realizowała wraz z Instytutem Książki  projekt „Mała Książka – wielki człowiek”.

Dziękujemy za współprace Szkołom, Gminnemu Ośrodkowi Kultury, Stowarzyszeniom, Panu Józefowi Niesytowi  oraz Władzom Samorządowym na czele z Panem Wójtem Januszem Pierzyną.

Więcej informacji o konkursie i uroczystej gali wręczenia nagród można przeczytać na stronie powiatu bielskiego