Klaudia Kopiasz

KLAUDIA KOPIASZ – pisarka młodego pokolenia

28 września 2015 Wszystkie Możliwość komentowania KLAUDIA KOPIASZ – pisarka młodego pokolenia została wyłączona

Kolejne spotkanie z cyklu literackiego odbyło się w GBP w Jasienicy dnia 18 września 2015 roku. Naszym gościem była Klaudia Kopiasz, autorka powieści pt. „W głąb lawendowych uliczek”. Klaudia jest uczennicą polsko-angielskiego Liceum im. Władysława Kopalińskiego w Bielsku-Białej.

Podczas spotkania przyznała się, że odkąd poznała litery to zawsze dużo czytała i fascynowały Ją rzeczy nieznane. W wieku 11 lat pisała już bajki i opowiadania, które wysyłała na różne konkursy literackie, niejednokrotnie zdobywając nagrody. Zna kilka języków obcych, w których próbuje też pisać. Kolejną pasją Klaudii są podróże, wtedy zawsze towarzyszy jej notes, w którym zapisuje na bieżąco ciekawe wydarzenia i spostrzeżenia, opisuje piękne widoki. Podczas rejsu dookoła jednej z greckich wysp spotkała dziennikarza, który zainteresował się Jej notatkami, ocenił je bardzo pozytywnie i zachęcił do pisania. Był to przełomowy moment – postanowiła pisać! Po podróży do południowej Francji napisała swoją pierwszą wydaną powieść o Prowansji, krainie lawendy, cykad, pięknych widoków, serdecznych, życzliwych i uśmiechniętych ludzi. Bohaterem książki jest młody, sfrustrowany człowiek, któremu brakuje wsparcia matki oraz zrozumienia ze strony ojca i który szuka sensu życia. Autorka podkreśliła, że każdy z nas jest pewnego rodzaju Oliwierem, bo każdy z nas szuka i próbuje odkryć drogę swojego życia i jego sens. Klaudia opowiedziała nam o swoich różnych podróżach, o swojej fascynacji spokojnym, sielskim życiem mieszkańców południowej Europy. Młoda pisarka spotkała się z życzliwym przyjęciem ze strony uczestników spotkania, którzy życzyli Jej wielu sukcesów na literackiej niwie. Powieść „W głąb lawendowych uliczek” można wypożyczyć w jasienickiej bibliotece. Zapraszam do lektury.