GBP świętuje XIV Tydzień Bibliotek

16 maja 2017 Wszystkie Możliwość komentowania GBP świętuje XIV Tydzień Bibliotek została wyłączona

GBP w Jasienicy po raz kolejny włączyła się w ogólnopolskie obchody Tygodnia Bibliotek pod hasłem Biblioteka. Oczywiście!
Z tej okazji przygotowaliśmy dla naszych Czytelników mnóstwo ciekawych spotkań kulturalno – edukacyjnych i integracyjnych.

Naszych najmłodszych Czytelników zaprosiliśmy na spotkanie z miejscową pisarką Panią Danutą Korecką. Pani Danuta w bardzo ciekawy sposób opowiedziała dzieciom jak to się stało, że zaczęła pisać wiersze, a także opowiadania dla dzieci.  W czasie spotkania pisarka zachęcała dzieci do zabawy w tworzenie rymów,  przeczytała kilka wybranych opowiadań o  krasnoludkach z Jasienicy oraz kilka wierszy.
Uczniów klas 1-3 zaprosiliśmy na spektakl pt. „Nie do wiary! w bibliotece dzieją się czary” w wykonaniu aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa. Natomiast uczniowie klas 5 wzięli udział w lekcji bibliotecznej pt. Książka ma swoją historię. Bardzo ciekawym wydarzeniem była impreza dla dzieci zorganizowana przez GBP w Jasienicy wspólnie z GOK w Jasienicy – Filia w Bierach oraz z Rada sołecką w Bierach pt. „Majowa NOC z kulturką i zagubiona biblioteką”. W czasie tej niezwykłej nocy dzieci, pod okiem Pani Sylwii, wykonały piękny napis techniką graffiti oraz motylki techniką origami. Następnie uczestnicy zabawy zostali zaproszeni do włączenia się w wielkie poszukiwanie zagubionej Biblioteki i jej największego skarbu jakim są książki. Na koniec całonocnej zabawy dzieci wysłuchały kilku bajek i bardzo zmęczone, ale szczęśliwe zasnęły.

Dorośli Czytelnicy GBP w Jasienicy w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek spotkali się z pisarką Panią Hanną Greń.
Pani Hanna jest bielszczanką i autorką kryminałów. Książkowe przygody jej bohaterów osadzone są na terenie Wisły, Cieszyna i Bielska-Białej.