Dziennikarka, reporterka, podróżniczka, pisarka… Magda Omilianowicz

28 października 2015 Wszystkie Możliwość komentowania Dziennikarka, reporterka, podróżniczka, pisarka… Magda Omilianowicz została wyłączona

Dziennikarka, reporterka, podróżniczka, pisarka, a przede wszystkim wspaniała, emanująca dobrą energią kobieta, to Pani Magda Omilianowicz, z którą spotkanie odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jasienicy dnia 13 października 2015 roku.

Pani Magda mieszka w Koszalinie, dziennikarstwem para się od ponad 25 lat, dotąd wydała 11 swoich książek. Mimo, że jest związana z miejscowością nadmorską czuje wielki sentyment do Śląska i ma tutaj sprawdzonych przyjaciół. Książki Pani Omilianowicz to głównie reportaże o ludziach z różnych środowisk, ale zawsze są to osoby wyjątkowe np. Pani Teresa – 82-letnia „królowa autostopu”, jak nazwał Ją „Pascal”, która prawie bez grosza wyruszyła w świat 20 lat temu, uciekając przed depresją. Usłyszeliśmy również o przyjacielu Pani Magdy, Adamie Karkoszu, który w czasie całego trudnego dzieciństwa marzył o podróżach. Dzisiaj jest absolwentem czterech wyższych uczelni, zna siedem języków, na świecie był już wszędzie, a ponadto nurkuje, odkrywa jaskinie, wspina się, prowadzi grupy wycieczkowe. Pracuje dla amerykańskich agencji prasowych, od których otrzymał tytuł Ekscelencji i Zasłużonego dla Fotografii Światowej.
O Pani Magdzie mówią, że ma dar wynajdywania i przyciągania ludzi o ciekawych życiorysach. Przeprowadzała wywiady m. in. z pisarzami, gwiazdami kina i teatru, kaskaderami, lekarzami, a nawet i więźniami z 25-letnimi wyrokami. Najciekawszą postacią dla naszego gościa był francuski pisarz Cizia Zyke, z którym podróżowała, zaczęła wydawać Jego książki, ale niestety śmierć pisarza przerwała tę współpracę. Jako dziennikarka Pani Omilianowicz bierze udział w różnych wydarzeniach, a nas zabrała do krainy luksusu pokazując i opowiadając o włoskim statku MMS „Poezja”. Mogliśmy zobaczyć chrzest tego wycieczkowca, a matką chrzestną była Sophia Loren. Piękne i ciekawe opowieści Pani Magdy wzbogacone o prezentację multimedialną bardzo podobały się uczestnikom spotkania.
15 października odbyło się drugie spotkanie z reporterką. Przeznaczone ono było dla młodzieży, która była bardzo zainteresowana przedstawionymi tematami i zadawała mnóstwo pytań.
Prawie wszystkie tytuły książek Magdy Omilianowicz można znaleźć w GBP i filiach. Zapraszam do lektury.