„Czytanie uskrzydla”

24 czerwca 2016 Wszystkie, Zapowiedzi Możliwość komentowania „Czytanie uskrzydla” została wyłączona

W dniu 29 maja 2016 roku po raz piętnasty został zainaugurowany Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Czytanie uskrzydla”. Organizatorem tej akcji, której celem jest promocja czytelnictwa jest fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom. Tradycyjnie Gminna Biblioteka Publiczna w Jasienicy i jej filia włączyły się aktywnie w tę kampanie społeczną zapraszając na to doroczne święto czytania wszystkie dzieci.

W GBP w Jasienicy w dniach od 30 maja do 3 czerwca gościliśmy osiemdziesięcioro dzieci, które wysłuchały historii o przygodach rezolutnego Kogutka Ziutka. Jest on głównym bohaterem całej serii wierszowanych bajek, które opowiadają o jego niezwykłych i zabawnych perypetiach. Po wysłuchaniu opowiadania dzieci zostały zaproszone do własnoręcznego wykonania, z przygotowanych  materiałów, tytułowego Kogutka Ziutka. Do zajęć plastycznych podeszły z pasją i zaangażowaniem, a wykonanego przez siebie kogutka zabrały z radością do domu. Zapraszamy wszystkich naszym małych czytelników do zapoznawania się z dalszymi przygodami Kogutka Ziutka.

Natomiast na Filii w Rudzicy dzieci wysłuchały opowiadania Renaty Piątkowskiej pt. „Koncert”. Było ono wprowadzeniem do drugiej części spotkania, w czasie którego zostały zaprezentowane książki opowiadające o życiu wielkich kompozytorów m.in Chopina, Mozarta i Beethovena. Dzieci miały okazję usłyszeć fragmenty najbardziej znanych utworów tych kompozytorów, określając za pomocą przygotowanych „minek”, jakie uczucia wywołuje ten rodzaj muzyki. Zwieńczeniem spotkania był mini konkurs, w czasie którego dzieci rozpoznawały dźwięki różnych Instrumentów. W przygotowanych zajęciach wzięło udział około 70 dzieci.

O Autorze