„Czytanie łączy” czyli XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

11 czerwca 2018 Wszystkie Możliwość komentowania „Czytanie łączy” czyli XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom została wyłączona

Początek czerwca w bibliotekach, jak co roku, związany jest  z największym świętem czytelniczym, czyli Ogólnopolskim Tygodniem Czytania Dzieciom. Siedemnasta edycja tej imprezy odbywała się pod hasłem „Czytanie łączy”.

W ramach tego święta GBP w Jasienicy i jej Filie zorganizowały dla swych młodych czytelników spotkania autorskie z pisarką Jolantą Reisch-Klose – autorką m. in. Przygód Kropelki Amelki.

Dzieci z klas drugich ZSP w Jasienicy spotkały się w naszej bibliotece z asp. Rafałem Siekierką z Komisariatu Policji w Jasienicy. Pan dzielnicowy czytał dzieciom opowiadania i rozmawiał z nimi na temat bezpieczeństwa  podczas wakacji. Ponadto w GBP i naszych filiach odbywały się liczne spotkania, lekcje biblioteczne i cykliczne warsztaty dla dzieci i dorosłych.