Czytamy z dziećmi i dzieciom

9 czerwca 2017 Wszystkie Możliwość komentowania Czytamy z dziećmi i dzieciom została wyłączona

XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem „CZYTANIE ZBLIŻA

Obchody tego wyjątkowego tygodnia rozpoczęliśmy 5 czerwca 2017 od spotkania uczniów ZSP w Jasienicy z Panem Wiesławem Drabikiem, autorem kilkudziesięciu książeczek dla dzieci. Pan Wiesław słynie ze świetnego podejścia do dzieci i wymyślania na poczekaniu rymowanek, przez co spotkanie było jeszcze bardziej twórcze i wesołe.

W punkcie bibliotecznym w Bierach – 6 czerwca – do wspólnego czytania zachęcała dzieci Dyrektor GBP w Jasienicy Pani Magdalena Waliczek.

8 i 9 czerwca do Filii GBP w Rudzicy przybyły dzieci z klas drugich Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Pani bibliotekarka, Maria Moczek, przeczytała dzieciom opowiadanie Renaty Piątkowskiej pt. „Bajka”, które stało się inspiracją do wymyślania własnych bajek. Każda z grup, wspomagając się plakatem z bajkowymi zdjęciami, stała się autorem pięknych historii o przygodach niezwykłych bohaterów. Uczestnicy spotkań dowiedzieli się także o zasadach korzystania z biblioteki, zostali zapoznani z księgozbiorem i otrzymali pamiątkowe zakładki.