Dyplom

Biblioteka w Jasienicy po raz kolejny wyróżniona

24 czerwca 2021 Wszystkie, Zapowiedzi Możliwość komentowania Biblioteka w Jasienicy po raz kolejny wyróżniona została wyłączona

22 czerwca 2021 roku w Pałacu Czeczów w Kozach Dyrektorzy bibliotek powiatu bielskiego i zaproszeni goście spotkali się, aby świętować Dzień Bibliotekarza oraz podsumować XXI edycję konkursu „Biblioteka Roku 2020/2021” organizowanego przez  starostę bielskiego przy współpracy z Zarządem bielskiego Oddziału Bibliotekarzy Polskich i Książnicy Beskidzkiej.

Miniony rok był trudny dla bibliotek, które przez długi czas pozostawały zamknięte dla Czytelników, a następnie musiały odnaleźć się w nowej, epidemicznej rzeczywistości.  Dlatego w tym roku komisja konkursowa postanowiła nie przyznawać tytułu Biblioteki Roku 2020, tylko przyznać wszystkim bibliotekom biorącym udział w konkursie wyróżnienia.

Gminna Biblioteka Publiczna w Jasienicy została nagrodzona za bogatą ofertę działań kulturalnych i edukacyjnych oraz szeroką działalność propagującą regionalizm. Nasza biblioteka otrzymała rzutnik multimedialny, który umożliwi nam podniesienie jakości podejmowanych działań kulturalnych i czytelniczych na filiach bibliotecznych. Dziękujemy Staroście powiatu bielskiego i Komisji konkursowej za docenienie po raz kolejny naszej pracy na rzecz lokalnej społeczności.