„Biblioteka inspiruje” czyli obchody Tygodnia Bibliotek

25 maja 2016 Wszystkie, Zapowiedzi Możliwość komentowania „Biblioteka inspiruje” czyli obchody Tygodnia Bibliotek została wyłączona

W dniach od 8 do 15 maja 2016 r. w całej Polsce obchodzony był Tydzień Bibliotek pod hasłem „Biblioteka inspiruje”. W Gminnej Bibliotece Publicznej w Jasienicy Tydzień Bibliotek trwał nieco dłużej, a przygotowany cykl spotkań adresowany był dla naszych młodych i dorosłych Czytelników.

Tydzień Bibliotek zainaugurowaliśmy 5 maja spotkaniem dla młodzieży z Panią Magdaleną Steklą, wolontariuszką związaną z fundacją „Window of Live”, wspierającą lokalne inicjatywy na rzecz poprawy warunków życia dzieci z Ugandy i Rwandy. Pani Magda opowiadała młodzieży o swoim miesięcznym pobycie w Ugandzie i pracy na rzecz dzieci porzuconych. Młodzież z uwagą słuchała przejmujących historii o podopiecznych Fundacji, a przykład Pani Magdy, mamy nadzieję, że zainspiruje młodych ludzi do podejmowania różnych form wolontariatu.

Kolejnym gościem GBP był Jacek Getner – pisarz, scenarzysta, dramaturg.

Zaś 10 maja najmłodsze dzieci z Jasienicy, Rudzicy, Mazańcowic i Międzyrzecza wzięły udział w edukacyjnym przedstawieniu teatralnym pt. „Eliksir zdrowia”. Aktorzy Teatru Kalejdoskop z Rybnika przekonywali dzieci, że warto zdrowo żyć, odżywiać się i uprawiać sport.

Nasi milusińscy w dniach od 11 do 13 maja w GBP uczestniczyli również w zajęciach twórczych pt. „Zanim książka trafi do biblioteki…”. Podczas zajęć dzieci z wielką pasją próbowały swoich sił jako pisarze i ilustratorzy książek. Efektem tej zabawy są trzy nowe „dzieła”, które można podziwiać w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jasienicy w klasie 1 c oraz grupach Krasnali i Motylków.

Z myślą o naszych Czytelnikach w Tygodniu Bibliotek nie mogło również zabraknąć czasu na książkowe zakupy.
11 maja zaopatrzyliśmy Bibliotekę w wydawnicze nowości, które już czekają na wypożyczenie. Serdecznie zapraszamy do GBP i filii… po inspiracje 😉

Na zakończenie obchodów Tygodnia Bibliotek w GBP w Jasienicy 18 maja szczególnie miłym gościem była pisarka Magdalena Witkiewicz.